Справа зниклого басейну: суд оштрафував гендиректора Укрбуду Майбороду

Читать на русском
Антикорупційний суд погодився з доводами прокурора щодо неповажної причини відсутності обвинуваченого на двох засіданнях.
Олег Майбородафото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд оштрафував на 5200 грн генерального директора Укрбуд девелопмент Олега Майбороду через його неявку в судові засідання. Його обвинувачують у справі про «зниклий басейн» в одній зі шкіл Києва.

Таке рішення 19 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Накласти на обвинуваченого (Олега Майбороду – ред.) грошове стягнення у розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 5 200 грн. Роз'яснити обвинуваченому, що відповідно до положень ст. 147 КПК України він має право на подання клопотання про скасування ухвали про накладення грошового стягнення суду, який її виніс, у разі наведення обґрунтованих доводів про безпідставність накладення грошового стягнення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ. Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 та ТОВ уклали договір про співробітництво в межах реалізації зазначеного проєкту.

За його умовами ТОВ звів коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році припинив будівництво за відсутністю коштів. За таких умов ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Згідно з цим договором ТОВ та компанія-забудовниця зобов'язувалися разом завершити реалізацію проєкту.

Проте у липні 2013 року, як з'ясувало слідство, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор) Сергій Целовальник, діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу.

У подальшому, без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: