Відгородитися від «буйних сусідів»: як країни Європи зміцнюють кордон із росією та Білоруссю

Читать на русском

Польща оголосила про початок будівництва паркану на кордоні з росією: це сталося через те, що рф відкрила аеропорт Калінінградської області для літаків з Близького Сходу і Північної Африки – у Польщі тепер побоюються нової хвилі нелегальної міграції. Загорожа буде 2,5 метра заввишки та 3 метри завширшки. Такий самий паркан вже є на польсько-білоруському кордоні. Як європейські країни відгороджуються від «буйних сусідів» – росії та Білорусі – на інфографіці «Слово і діло».

Латвія, Литва, Польща, Естонія, Норвегія та Фінляндія зміцнюють свій кордон із росією та Білоруссю, аж до будівництва парканів.
Зміцнення кордонів з росією та БілоруссюСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Естонія вже кілька років будує загородження на кордоні з росією. Вже збудовано перші 24 кілометри стіни – причому зробили це раніше, ніж планували. Повинні збудувати ще 66 кілометрів.

Також планують змінити ширину прикордонної смуги, що проходить паралельно східного кордону – з 10 метрів до 300. «Ми зрозуміли, що чинне регулювання більше не дозволяє добре охороняти цей кордон, на десяти метрах неможливо розмістити всю прикордонну інфраструктуру, патрулювати, створити там нормальні спостережні позиції», – пояснили у МВС країни.

Латвія у вересні вирішила ввести режим надзвичайної ситуації в кількох краях, які межують з росією та закрити один із контрольно-пропускних пунктів – такі заходи було вжито після оголошення мобілізації в рф.

Ще у 2019 році було завершено будівництво 95-кілометрового паркану з колючим дротом на кордоні з росією. А ось на кордоні з Білоруссю будівництво лише триває – паркан завдовжки 173 кілометри планують закінчити до 2024 року. Його висота становитиме приблизно 4 метри, він має допомогти запобігти в'їзду нелегальних мігрантів з Білорусі до Євросоюзу.

Литва на початку 2018 року відгородилася від росії 45-кілометровим парканом (його висота становить два метри). Огородження є металевим сегментарним парканом з додатковим обладнанням, зокрема, камерами спостереження. Воно встановлене там, де на кордоні немає природних перешкод.

Облаштування державного кордону: скільки виділяли коштівСкільки останніми роками виділяли коштів на облаштування державного кордону – на інфографіці.

У серпні цього року на литовсько-білоруському кордоні завершено будівництво 502-кілометрового паркану, який має завадити нелегальним мігрантам.

Польща у жовтні закінчила зводити паркан на кордоні з Білоруссю – теж, щоб припинити нелегальну міграцію. Висота паркану – 5,5 метрів, він простягається на 187 кілометрів уздовж кордону. Огорожа також буде обладнана датчиками руху та камерами.

Аналогічний паркан Польща планує тепер збудувати на кордоні з росією.

Норвегія відгородилася від росії 200 метровим парканом. У вересні вздовж російсько-норвезького кордону посилено контроль на тлі побоювань, що росіяни почнуть незаконно перетинати його після оголошення мобілізації.

Фінляндія поки що планує побудувати паркан на кордоні з росії. Місцева прикордонна служба рекомендувала збудувати загородження довжиною 130-260 кілометрів.

Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, скільки виділяли коштів з бюджету на облаштування державного кордону України.

Скільки Україна щороку витрачала коштів на проєкт «Стіна», можна побачити тут.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: