Скільки тривав «сухий закон» в обласних центрах України

Читать на русском

У звільненому Херсоні з 14 листопада заборонили виробництво та продаж алкоголю. Закон про воєнний стан передбачає таку заборону, і на початку повномасштабної війни її було запроваджено практично у всіх обласних центрах України. Втім, для економіки це не дуже добре: по-перше, зупиняються і перестають сплачувати податки до бюджету відповідні підприємства, а по-друге, розквітає нелегальний продаж алкоголю. На сьогоднішній день в Україні залишилися лише часткові обмеження на реалізацію спиртних напоїв, скільки тривав «сухий закон» у містах, підрахувало «Слово і діло».

Скільки днів тривала заборона чи обмеження на продаж алкоголю в обласних центрах України – на карті.
Заборона продажу алкоголю в УкраїніСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Як такий «сухий закон» не вводили лише у двох обласних центрах – Дніпрі та Запоріжжі. Там продаж алкоголю було обмежено, але не заборонено повністю.

У Києві повна заборона на продаж алкоголю діяла у березні – 31 день.

Найдовше «сухий закон» тривав у Чернігові – 73 дні, щоправда з перервою: з 27 лютого до 16 квітня потім із 4 до 27 травня. У Миколаєві повна заборона на продаж діяла 26 днів, у Черкасах – 18 днів.

У Тернополі весь алкоголь було заборонено продавати із 27 лютого до 15 квітня – 48 днів. У Сумах заборона діяла з 27 лютого до 1 квітня – 34 дні.

У Львові «сухий закон» діяв упродовж березня, потім із березня до 2 червня у місті не можна було продавати міцні напої. Тож із тими чи іншими обмеженнями львів'яни жили 94 дні.

В Одесі повний «сухий закон» діяв 30 днів, потім з 2 березня до 13 травня було запроваджено заборону на міцні напої.

У Вінниці обмеження на продаж алкоголю діяли 55 днів, з 27 лютого до 22 березня була повна заборона на спиртне.

В Ужгороді «сухий закон» був лише два тижні у березні, але до 2 квітня було заборонено міцний алкоголь. Аналогічно у Хмельницькому, тільки там заборона на міцні напої тривала до 22 квітня.

У Харкові сувору заборону на продаж алкогольних напоїв не вводили: у місті з 17 до 30 травня, тобто 14 днів, було заборонено продаж міцного спиртного.

Нагадаємо, у магазинах Києва купити алкоголь можна з 11 до 19 години, у закладах громадського харчування – до 22 години.

З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, як у 2017-2021 роках змінювалася вартість вітчизняного алкоголю, а також обсяги його продажу.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: