Верховний суд розгляне скаргу прокурора САП на рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, яким справу за обвинуваченням судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Михайла Пака та начальника юридичного відділу Пенсійного фонду Мукачева Олега Маковського закрили у зв'язку із закінченням строку розслідування.
Таке рішення 21 листопада ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».
«Відкрити касаційне провадження за касаційними скаргами двох прокурорів у кримінальному провадженні на ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 08 серпня 2022 року стосовно (Михайла Пака – ред.) та (Олега Маковського – ред.)», – ідеться в рішенні.
Нагадаємо, суддю Пака та експосадовця Маковського визнали винним в одержанні хабаря. Паку призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років з конфіскацією всього майна та забороною обіймати посаду судді протягом 3 років. Маковському колегія теж призначила покарання вигляді позбавлення волі, але на строк у 6 років з конфіскацією половини майна.
Як відомо, суддю Пака і посадовця Маковського обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди. За версією слідства, суддя у змові з Маковським та за його посередництва одержав неправомірну вигоду від громадянина за ухвалення на його користь судового рішення у справі за адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Мукачівської райдержадміністрації.
Однак, Апеляційна палата ВАКС це рішення скасувала і закрила провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, тобто закінчення строків розслідування після повідомлення про підозру. Як стверджували судді, у справі ще під час досудового розслідування було продовжено слідство стосовно Пака та Маковського неуповноваженою особою, а саме заступником прокурора Закарпатської області. Тому 11 листопада 2017 року закінчився строк досудового розслідування, встановлений КПК України, враховуючи час вручення підозри Маковському О.Ф. 12 вересня 2017 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»