САП в квітні скерує до суду справу про заволодіння понад 50 млн грн лісгоспу

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання детектива НАБУ про пришвидшення процедури ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 18 квітня скерує до суду кримінальне провадження про заволодіння понад 50 млн грн державного підприємства «Гутянське лісове господарство», де директором був Віктор Сиса.

До цієї дати Вищий антикорупційний суд рішенням від 22 грудня обмежив сторону захисту в строках на ознайомлення з матеріалами слідства, повідомляє «Слово і діло».

«Встановити для сторони захисту і потерпілого строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженн до 18 квітня 2023 включно, після спливу якого сторона захисту, а саме підозрювані, їх захисники - адвокати та потерпілий - ДП «Гутянське лісове господарство», а також інші захисники підозрюваних у випадку наданням ними стороні обвинувачення документів, передбачених ч. 1 ст. 50 КПК України, будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні», – йдеться в рішенні.

Таким чином, після 18 квітня прокурор САП може скласти і скерувати до суду обвинувальний акт.

Нагадаємо, НАБУ і САП розслідували можливу корупцію на ДП «Гутянське лісове господарство». Як встановили детективи, Гутянський лісгосп продавав лісоматеріали та необліковану деревину фірмам «Атлантіс С», «Стеклосервіс» та «Профіт Доп». Водночас станом на 16 вересня 2016 року директором та єдиним засновником компанії «Атлантіс С» був директор Гутянського лісгоспу Віктор Сиса, а адреса реєстрації фірми є квартирою його дружини.

Також він був засновником та керівником компанії «Стеклосервіс», а адресою її реєстрації є теж квартира дружини Сиса. До того ж теперішнім керівником, засновником, підписантом і головним бухгалтером цієї фірми є рідна сестра директора лісгоспу Тетяна Корнієнко. Крім того, засновником та директором підприємства «Профіт Доп» є Артем Черватюк, який є наближеною особою до чинного керівника компанії «Атлантіс С» Валерія Пасічника. А Пасічник, своєю чергою, є двоюрідним братом дружини директора Гутянського лісгоспу.

Також у НАБУ встановили, що фірми «Атлантіс С», «Профіт Доп» і «Стеклосервіс» протягом 2018 року продали більше лісоматеріалів, ніж офіційно придбали в Гутянського та інших лісгоспів. До того ж компанія «Стеклосервіс» придбала у Гутянського лісгоспу технічну сировину дубу обсягом 2081,39 куб. м. При цьому зазначений обсяг деревини фірма в подальшому реалізувала як дошки дубові, що мають значно вищу ціну.

Крім того, детективи дізналися, що Гутянський лісгосп має низку договорів оренди з вказаними трьома компаніями, тобто вони систематично використовують у своїй діяльності активи держпідприємства. Також, за даними з податкових накладених, ці три фірми реалізують придбану в Гутянського лісгоспу продукцію у вигляді лісоматеріалів дубу за цінами, які в 4-5 разів вищі, ніж ціни, за якими їх придбали, що може свідчити про зловживання службовим становищем держпідприємства.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: