Робота ЗСУ щодо звільнення Кінбурнської коси ускладнюється низкою чинників, зокрема погодними умовами. Також впливають її географічні особливості.
Про це розповіла начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону у п'ятницю, 13 січня.
«Оперативна ситуація полягає в тому, що ворог час від часу виїжджає на позиції, звідки здійснює обстріл протилежного берега, але залишатися йому там постійно заважає наша контрбатарейна робота. І саме тому цю роботу ще не закінчено, оскільки складні погодні умови..Тож мешканцям Куцурубської громади треба бути дуже уважними та прислухатися до сигналів повітряної тривоги», – сказала вона.
За її словами, Кінбурнська коса має географічну особливість: це піщаний намив, тому населені пункти там є місцями, де «ворогові більш-менш зручно розташовуватися».
«Саме тому вони намагаються ці населені пункти використовувати як пункти свого базування. Ми все ж таки продовжуємо свою роботу, і вона ускладнена тим, що у нас немає абсолютної інформації про наявність там мирних жителів, хоча знаємо, що окупанти намагалися їх вивезти», – повідомила Гуменюк.
Вона додала, що перебувати на косі постійно окупанти не можуть, бо українські бійці постійно працюють по ним у відповідь.
Нагадаємо, аналітики пояснили значення деокупації Кінбурнської коси.
У грудні Гуменюк припускала, що ЗСУ вже дуже скоро зможуть повністю звільнити Миколаївську область від окупантів.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»