Володимир путін та його поплічники можуть скільки завгодно говорити, що війна проти України «йде суворо за планом», але навряд чи цей план передбачав посилення ППО столиці чи зведення ліній оборони у прикордонних областях. Проте реальність така, що рф майже через рік після початку вторгнення стала серйозно побоюватися атак на своїй території, або ж намагається навіяти населенню реальність «загрози» ззовні. Як росія готується оборонятися, дослідило «Слово і діло».
В останній місяць росія активно посилює свою протиповітряну оборону. Зокрема, резонанс викликали фото встановлення самохідного зенітного ракетно-гарматного комплексу «Панцир-С1» на адміністративних будинках у Москві, зокрема, на даху міністерства оборони.
«Панцирі» встановили також на будівлі МВС, дахах будинків навколо кремля, неподалік аеропорту «Остаф'єво». А на території Тимірязівської сільгоспакадемії та між парками «Сокільники» та «Лосиний острів» помічені зенітні ракетні комплекси С-400.
В Інституті вивчення війни вважають, що демонстративно встановлюючи в Москві системи ППО, російська влада намагається залякати населення, створити нову «картинку» війни та підготувати до затяжного конфлікту. Ще одна версія – ППО почали посилювати через побоювання ударів українських безпілотників.
«Панцирями» прикрили також як мінімум дві резиденції путіна. Комплекс, за інформацією ЗМІ, бачили поряд із селищем Заріччя Одинцовського міського округу Москви – це за 10 кілометрів від резиденції президента рф в Ново-Огарьово.
І ЗРПК встановили за кілька кілометрів від резиденції путіна у Валдаї Новгородської області. Причому це більше місце особистого дозвілля путіна, його близьких та друзів, ніж офіційна резиденція.
Крім посилення ППО, росія створює «лінії оборони» у прикордонних територіях – такі вже є у Бєлгородській, Курській та Брянській областях. У Курській області спорудили щонайменше дві «посилені лінії оборони», зокрема там встановили бетонні пірамідальні протитанкові споруди («зуби дракона»).
Аналогічні укріплення поставили у Бєлгородській та Брянській областях.
Після «інцидентів» на авіабазах «Енгельс» та «Дягілєво» (Рязань) росія була змушена перекинути частину своєї стратегічної авіації углиб території.
Вживаються запобіжні заходи і для флоту. Після вибухів у тимчасово окупованому Севастополі росія перебазувала кілька підводних човнів класу Improved Kilo в Новоросійськ у Краснодарському краї. Це сталося восени, а на початку року, за даними британської розвідки, розосередився флот й у Новоросійську.
Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, проти кого росія погрожувала застосувати ядерну зброю.
На інфографіці – як росія вже дев'ять років «озброюється» міжконтинентальною ракетою «Сармат».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»