Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури, ексначальнику управління Міністерства культури і ще п'ятьом особам у заволодінні нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України».
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
«1 лютого 2023 року НАБУ і САП повідомили сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України». Йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва. Орієнтовна вартість майна – майже 42 млн грн. Завдяки зусиллям антикорупційних органів ці активи повернули державі», – наголошує відомство.
Як стверджує НАБУ, про підозру повідомили ексзаступниці міністра культури, ексначальнику управління Мінкульту, колишньому першому заступнику генерального директора «Національна кінематека України», арбітражному керуючому-керуючому санацією ДП «НКУ»; двом організаторам злочинної схеми (бенефіціарні власники низки ТОВ) та керівнику ТОВ, який придбав майновий комплекс ДП «НКУ».
За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексзаступницю міністра Тамару Мазур, яка підписала план санації ДП «НКУ», директора ТОВ «Вест Прайт» (тоді цю компанію очолював Олександр Радько) і арбітражного керуючого санацією Руслана Бандуристого.
За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.
Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Національна кінематека України». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. Також органи запідозрили екскерівника «Спецтехноекспорту».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»