Справа неякісних бронежилетів: посадовцю Волинської ОВА продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків підозрюваного.
Валентин Сушик

Вищий антикорупційний суд продовжив до 2 квітня строк дії обов'язків, покладених на начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської обласної державної адміністрації Валентина Сушика, якого підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів та шоломів на 33,9 млн грн.

Таке рішення 31 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив начальнику управління Волинської ОВА Валентину Сушику запобіжний захід у вигляді 372 150 грн застави. Також на нього поклали такі обов'язки: повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу та здати на зберігання закордонні паспорти.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії покладених на підозрюваного обов'язків - задовольнити. Продовжити строк дії обов'язків, покладених ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 07.12.2022 на підозрюваного (Валентина Сушика – ред.). Термін дії обов'язків визначити до 02.04.2023 в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією слідства, Сушик, будучи службовою особою органу владних повноважень, ухвалив рішення діяти всупереч положенням нормативних актів під час закупівлі військової амуніції і використати кошти обласного бюджету, досягнувши попередніх усних домовленостей зі службовими особами ТОВ «БК «КБР». Домовленість була про надання компанії переваг в освоєнні коштів обласного бюджету та укладення договорів із закупівлі необхідного спорядження (засобів захисту) військовій частині як єдиного виконавця без дотримання принципів здійснення публічних закупівель.

Підозрюваний вирішив закупити каски і бронежилети у компанії ТОВ «БК КБР» за договором, до якого свідомо не було внесено обов'язкових для таких договорів умов щодо якості військової амуніції. Цим Сушик фактично допустив можливість закупівлі у ТОВ «БК «КБР» захисних жилетів в кількості 884 одиниць та бойових шоломів wz.2005 в кількості 846 одиниць, які не відповідають 4 класу захисту згідно ДСТУ 8782:2018 та 1 класу захисту згідно ДСТУ 8835:2019. Таким чином, було розтрачено 33 899 404 грн. Другим підозрюваним у справі є директор ТОВ «БК «КБР» Дмитро Нестерук. Він перебуває в розшуку.

Волинські ЗМІ повідомляють, що вказану закупівлю у компанії особисто пролобіював колишній заступник голови Волинської ОДА Андрій Ярмольський.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: