Нардепи хочуть встановити відповідальність для водіїв за порушення правил перевезення тварин в автомобілях. Зокрема, щоб вони, сидячи за кермом, не тримали собак дрібних порід на колінах, на руках або в руках.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9016. Він покликаний зобов'язати водіїв перевозити тварин так, щоб це не заважало керувати транспортним засобом і дотримуватися правил дорожнього руху.
«Спостерігається практика, особливо у жінок, під час керування транспортним засобом тримати на колінах, на руках або в руках собак невеликих порід. Але тварина може відволікати водія, заважати керуванню. А в разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на «снаряд», який може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі», – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.
Його автори стверджують, що, приміром, в типовій ДТП при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг.
Також автори законопроєкту зауважують, що жодним нормативно-правовим актом не встановлена відповідальність за порушення правил перевезення тварин.
Тому вони наголошують на необхідності запровадження адміністративної відповідальності за недотримання водіями правил безпечного перевезення тварин.
У разі недотримання порушнику загрожує штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ – 17 грн). У результаті сума становитиме 510 грн.
Повторне порушення протягом року тягне за собою штраф у розмірі 50 НМДГ, або 850 грн.
При цьому ініціатори змін наголосили, що слід забезпечити такі умови:
комфорт для тварини та безпека для пасажирів;
уникати впливу тварини на дотримання водієм ПДД;
обирати відповідні спеціальні засоби для перевезення та дотримання стандартів безпеки;
фіксувати місця перевезення тварини поза переднім сидінням;
надійно закріпити будь-які засоби для перевезення;
дотримуватись законодавства про транспортування тварин як у країні, так і за її межами.
Зазначений законопроект ще має пройти два читання у сесійній залі парламенту. Крім того, потрібен підпис президента.
Нагадаємо, у Мінреінтеграції розповіли деталі використання в Польщі українського посвідчення водія.
Також скасовано раніше діючий спрощений режим вивезення домашніх тварин за кордон.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»