Масована ракетна атака рф на Україну 24 лютого: яка ймовірність такого сценарію

Читать на русском
Про те, чи будуть російські терористи намагатися влаштувати чергову масовану ракетну атаку на Україну 23-24 лютого 2023 року – в матеріалі Слово і діло
Ілюстративне фотоTelegram

Досить давно відомо, що російські терористи за старою радянською традицією особливо прихильні до сакральних для них дат. У лютому таких дат для них буде відразу дві – день Радянської Армії (23 лютого) та річниця вторгнення російської терористичної держави в Україну (24 лютого). І хоча російський ракетний бліцкриг провалився, зовсім не виключено, що російські генерали-терористи, діючи за радянськими шаблонами, спробують в якусь із цих дат завдати масованого ракетного удару по Україні.

«Слово і Діло» зібрало думки з питання про те, чи можуть російські терористи завдати ракетного удару по Україні 23-24 лютого.

Думка офіційних осіб

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк припустив, що в річницю вторгнення росія може спробувати атакувати Україну ракетами. Він припустив, що ракетних хвиль буде три – оскільки на це вказує зміна тактики російських терористів, які почали масово використовувати повітряні кулі та фальшиві цілі.

«Сьогодні вони спробують використовувати ці «болванки» для того, щоб навантажити нашу систему ППО, тому що все ж це гроші. Кожен пуск ракети – це конкретні гроші. І таким чином хоч якихось результатів досягти. Вони це будуть робити, але на 24 лютого вони спробують накопичити той обсяг, який завжди використовують для масованого 3-хвильового каскаду, і показати, що у них ще «порох в порохівницях», – пояснив він в інтерв'ю 24 каналу.

Ракетні обстріли: порівняння шести останніх масованих атак росіїПорівняння шести останніх масованих атак hосії – на інфографіці. Зазначимо, з кінця листопада росія стала випускати менше ракет за один раз.

Сам глава ОПУ Андрій Єрмак 17 лютого допустив, що в річницю вторгнення рф в Україну варто очікувати масованого ракетного удару. Він підкреслив, що ППО України готова до всіх сценаріїв і закликав громадян країни слухати те, що говорять військові.

Секретар РНБО Олексій Данилов за день до цього також зазначив, що ймовірність нового масованого ракетного удару по Україні 23-24 лютого велика, але висловив упевненість, що країна впорається і з цією спробою російських терористів завдати шкоди українському народу.

«Я думаю, ми вже розуміємо, що таке атаки, після того, як ми за один день «приймали» на свою територію 115-120 ракет. Впораємося і з цим днем. Так, ще раз кажу: буде складно, до цього потрібно готуватися, але потрібно зберігати максимальний спокій, потрібно розуміти, що ми обов'язково переможемо», – сказав Данілов.

В ОК «Південь», нарешті, теж не виключили, що знаючи про тяжіння росіян до різних сакральних дат, варто очікувати удару рф саме 24 лютого – тим більше, що зазвичай між ракетними атаками проходить до двох тижнів і наступний «термін» якраз випадає на цю дату.

Думка експертів

Політтехнолог Олексій Голобуцький вважає, що з політичної точки зору росія, швидше за все, дійсно завдасть удару 24 лютого – це риторичне питання. Ознаки підготовки до нової атаки помітні неозброєним оком – російські терористи тренуються, підіймають у повітря МіГи, запускають повітряні кулі, шукають щілинки в українській ППО.

Робота ППО на Київщині: у ЗСУ допустили застосування росією куль із відбивачамиРосійські військові могли використовувати сьогодні на Київщині кулі з відбивачами, або разом із ними також і безпілотники.

«Проблема не в тому, що вони вдарять, вони вдарять в будь-якому випадку, протягом найближчого тижня-двох, може, 23 лютого, може, 24 лютого, може раніше, може пізніше. Проблема в тому, чи змінять вони цілі. Навіть вже в російській військовій пресі висловлюється напівофіційна думка, що з енергетикою у них нічого не вийшло – вивести з ладу енергетику України не вийшло. Тепер у них інша проблема – постачання західного озброєння в найближчі місяць-півтора на фронт» – зазначив він.

Втім, на його думку, тут у росіян теж навряд чи щось вийде. Логістичні цілі вимагають точкових ударів, а з по-справжньому високоточною зброєю у російських терористів проблеми.

Військовий експерт Ігор Лосєв також вважає, що російська ракетна атака буде в будь-якому випадку – тому що російські терористи досі вірують у власну безкарність і вважають, що можуть завдавати ракетних ударів по Україні без відповіді.

«Це (ракетна атака – ред.) може бути не тільки 24-го, але і в будь-який день. Тут інша проста річ: росіянин нічого не розуміє, поки не отримає по голові. Вони по голові не отримали за всі ці напади, обстріли, бомбардування України, значить, будуть продовжувати й далі... кораблі Чорноморського флоту з ракетами – їх давно вже треба було знищити, а ми їх не чіпаємо. Те ж саме стосується безлічі військових аеродромів на території росії. Те ж саме стосується «міста-героя» Москви – вони Київ бомблять, а ми Москву не чіпаємо. Ось це якраз і надихає росіян на подальші бомбардування наших міст. Про це, до речі, писали генерали Залужний і Забродський – немає рівноваги в страху між росією та Україною. Росіяни вважають, що можуть зробити з Україною все, що їм захочеться, а відповіді на це не буде. Саме це ми зараз і бачимо» – зазначив він.

Військовий оглядач Денис Попович теж не виключив, що тяга росіян до символізму призведе до спроби удару по Україні саме 23 або 24 лютого.

«Якщо враховувати тягу окупантів до символізму, то до річниці широкомасштабного вторгнення можна припустити, що вони захочуть вдарити. Передвісником такого удару можна вважати масовий запуск безпілотників Shahed. Крім того, росіяни останнім часом відпрацьовують нові тактики, спрямовані на перевантаження нашої системи ППО, щоб зробити удар більш ефективним» – зазначив оглядач.

При цьому Попович не вважає, що росіяни якось спробують змінити цілі атак; найімовірніше, об'єктами ударів знову стануть саме енергетично об'єкти, оскільки зима закінчується, і вікно можливості у росіян в цьому питанні різко звужується.

«Основні зусилля можуть бути спрямовані проти енергетичної інфраструктури, оскільки підходи вони не змінюють. Та й потрібно нашкодити наостанок, оскільки весна скоро і часу мало. Енергетичний кейс, пов'язаний зі спробою занурити нас у темряву і холод вони програють. Розраховуємо на те, що наша система ППО, яка досі нас відмінно захищала впорається і на цей раз» – резюмував він.

Антон Корж, спеціально для «Слово і Діло»

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: