Уряд схвалив десятирічну «Стратегію розвитку читання», яку розробило Міністерство культури та інформаційної політики. Вона має на меті сформувати звички й потреби у читанні всіх українців.
Про це повідомляє пресслужба Мінкульту.
«На сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика почало поступатись споживанню «швидкої» інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню. Ситуація в Україні є особливо гострою: замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають», – йдеться у повідомленні.
Реалізація стратегія розвитку читання на 2023–2032 роки відбуватиметься за двома напрямами:
«Підтримка та розвиток книжкової екосистеми» – читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб;
«Формування звички та потреби у читанні» – люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.
Все це задля всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення, наголошується у повідомленні.
«Ми маємо підтримувати наших видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження», – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Раніше повідомлялося, що Мінкультури хоче заборонити ввезення будь-яких книг із території Росії.
Також Верховна Рада заборонила російську музику та ввезення книг із країни-агресора.
Також відомо, що Мінкульт посилить правила виїзду за кордон для чоловіків-артистів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»