Внаслідок повномасштабного вторгнення росії мільйони українців були змушені залишити свої домівки. Частина стали біженцями, частина – внутрішніми переселенцями. Статус останніх в Україні мають майже п'ять мільйонів осіб, хоча реальна кількість ВПО вища, зазначають у Міністерстві реінтеграції територій.
Переселенці можуть розраховувати на щомісячну грошову допомогу держави. За інформацією Міністерства соціальної політики, вона становить 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю, та 2 тисячі для всіх інших.
На інфографіці «Слово і діло» – як оформити допомогу.
Отримати державну допомогу можуть переселенці з окупованих територій; з територій, на яких можливі чи ведуться бойові дії; українці, чиї оселі зруйновані або непридатні для життя через війну.
Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа повинна мати довідку, яка підтверджує цей статус. Довідка і є підставою для призначення допомоги.
Отримати довідку можна особисто через Управління соціального захисту населення чи ЦНАП громади, а також через уповноважену особу органу сільської, селищної чи міської ради.
З собою потрібно мати документи, що посвідчують особу, а також реєстрацію у населеному пункті, який було окуповано або в якому точаться бої.
Крім того, довідку та допомогу можна оформити онлайн через додаток «Дія»:
переконайтеся, що програма оновлена до останньої версії;
у розділі «Послуги» виберіть «Оформлення допомоги для ВПО»;
вкажіть поточне місце проживання (підтвердіть місце за допомогою геолокації);
виберіть «Зареєструватися без дітей». Якщо потрібно оформити довідку і на дитину, то до «Дії» потрібно додати свідоцтво про народження (або воно підтягнеться автоматично);
для оформлення допомоги потрібно натиснути «Хочу отримати допомогу»;
після перевірки даних можна надіслати заявку.
Нагадаємо, в Україні оновили перелік територій можливих та активних бойових дій. Наразі до нього входять населені пункти у 9 областях.
На які виплати можуть розраховувати переселенці в Україні, можна дізнатись тут.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»