Вищий антикорупційний суд визначив 805 200 грн застави як запобіжний захід судді Печерського районного суду міста Києва Тетяні Ільєвій, яку НАБУ і САП підозрюють у зловживанні службовим становищем під час зняття арешту з майна.
Таке рішення 17 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Федоров, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання детектива Національного антикорупційного бюро про застосування запобіжного заходу у виді застави – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваної Тетяни Ільєвої запобіжний захід у вигляді застави розміром 805 200 грн», – оголосив суддя.
Також на Ільєву поклали наступні обов'язки: прибувати за кожним викликом; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися за межі Київської області без дозволу; утримуватися від будь якого спілкування з потерпілим та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти. Термін дії обов'язків – до 17 червня.
Раніше Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити суддю Тетяну Ільєву.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили судді Печерського райсуду Києва Тетяні Ільєвій про підозру. У межах досудового розслідування встановлено, що у листопаді 2020 року суддя ухвалила рішення про зняття арешту з 110,7 тисяч євро та 9,3 тисяч доларів, які були арештовані в межах кримінального провадження, обґрунтувавши своє рішення начебто належністю цих коштів іншому громадянину, а не обвинуваченому у справі колишньому віце-президенту державної компанії «Хліб України» Андрію Миханіву.
Проте з'ясувалося, що жодних правових підстав для ухвалення цього рішення у судді не було, оскільки клопотання, яке вона розглядала, не містило фактичних даних, що підтверджували б належність вилучених коштів іншій особі. Крім того, суддя розглянула це клопотання за відсутності у судовому засіданні заявника, його представника, прокурора, а також поданих ними відповідних клопотань щодо здійснення судового розгляду без їх участі. Аби надати своєму рішенню законного вигляду, суддя в постановленій ухвалі вказала завідомо неправдиві відомості про нібито подачу представником заявника до суду заяви про розгляд клопотання без його участі.
Поміж іншого встановлено, що суддя не мала законного права розглядати це питання, оскільки провадження було передано на розгляд по суті, а такі клопотання розглядаються лише під час досудового слідства. Такі дії судді завдали власнику вищевказаних коштів шкоди на суму майже 4 млн грн.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»