Уряд Болгарії підозрюють у незастосуванні санкції ЄС проти росії.
Про це повідомила прокуратура країни, пише Euractiv.
Зазначається, що Болгарія не вводила санкцій проти російських громадян або компаній із санкційного списку ЄС. Хоча ЄС почав вводити санкції проти росії після анексії Криму в 2014 році.
Наразі Євросоюз запровадив санкції щодо майже 1400 громадян росії та понад 170 компаній, а також усіх пов’язаних фізичних та юридичних осіб.
Минулого року країни ЄС заморозили понад 300 мільярдів євро в російських банках і 20 мільярдів євро активів, що належать російським олігархам. Усі ці заходи були введені після вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.
Навіть Угорщина, яка часто відстоює позиції на користь росії, заморозила російські активи на суму понад 900 мільйонів євро.
У Болгарії майже 300 тисяч росіян володіють нерухомістю, згідно з останніми даними влади в 2019 році.
У країні за накладення санкцій відповідає Національне агентство доходів, хоча за останні вісім років воно не видало жодного акта про застосування санкцій.
Розслідувачі вже оприлюднили імена деяких росіян, які володіють нерухомістю в Болгарії, зокрема на Чорному морі, через своїх родичів і фігурують у списку санкцій ЄС. Серед них Сергій Чемезов, Максим Топілін, Володимир Плігін і Олексій Чепа.
«Не дивно, що Болгарія, здається, не застосовує санкції ЄС проти фізичних осіб і компаній з російської федерації. Очевидно, що болгарська влада не наважується, не хоче і не має процедур і можливостей застосувати санкції», - каже Руслан Стефанов з болгарського аналітичного «Центру вивчення демократії».
На початку минулого тижня один з депутатів заявив, що мільйони російських олігархів відмиваються через банк у Болгарії, не називаючи фінустанови. Днем пізніше прокуратура повідомила, що розслідування справи доручила Держнацбезпеки.
«Прокуратура запитує інформацію від Ради міністрів та всіх міністерств і відомств, які беруть участь у Координаційній групі щодо санкцій проти росії, про конкретні вжиті заходи, дії та акти, видані у зв’язку із запровадженими санкціями», - повідомили в прокуратурі.
Європейська комісія хоче, щоб країни ЄС звітували про свої дії щодо впровадження санкцій проти росії, заявив віце-президент Комісії Валдіс Домбровскі під час свого візиту до Софії наприкінці лютого.
«Мета полягає в тому, щоб мати краще уявлення про ці активи, і якщо вони будуть конфісковані, вони можуть бути використані для відновлення України», сказав він тоді.
Раніше повідомлялося, що Болгарія не веде переговори про безоплатне постачання Україні своїх винищувачів МіГ-29. Але вона готова обміняти їх на сучасні літаки від союзників.
А 8 квітня Болгарія обіцяла закрити свої порти для усіх суден, які мають російську сертифікацію.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»