Угорщина за звичною схемою періодично гальмує запровадження європейських санкцій, однак тепер ще й Греція підтримуює її в скептичному ставленні до нових заходів проти росії.
Про це повідомляє видання Politico, із посиланням на дипломатів Євросоюзу.
Зазначається, що якщо 10 попередніх пакетів санкцій були спрямовані на заходи проти економіки рф, то тепер ЄС хоче уникнути обходу своїх санкцій. Як безпрецедентний крок 11-й пакет санкцій може бути спрямований проти інших країн, які допомагають Москві ухилятися від торгового ембарго.
Але Будапешт і Афіни виступили проти, пов'язавши своє схвалення пакета з окремим гострим питанням, що стосується України. Київ склав список приватних компаній, які він називає «спонсорами війни», до якого входить низка європейських компаній.
Самі ці країни країни хочуть, щоб деякі з їхніх компаній були виключені з цього списку, перш ніж вони погодяться на пакет санкцій. Хоча зазвичай ці питання не пов'язані між собою, Угорщина і Греція використовують пакет санкцій як політичний важіль, щоб виключити свої компанії зі списку України.
Це спричинило напруженість на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС на початку цього тижня, де міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прямо критикувала Угорщину.
Як зазначили дипломати, на зустрічі послів ЄС у середу Греція була в центрі уваги. Афіни виступили проти припущень про обхід санкцій.
«Греція повторила, що в разі наявності конкретних доказів порушення санкцій, їх мають довести до відома відповідних держав-членів на технічному рівні, щоб це було адекватно розслідувано і потім було вжито належних заходів», – сказав один із дипломатів ЄС.
Інший дипломат ЄС сказав, що доти, доки Угорщина і Греція відмовляються домовлятися про будь-що до того, як їхні компанії буде виключено зі списку, «немає жодного тиску для реального просування в інших частинах».
Проте дипломати також кажуть, що рівень невдоволення Будапештом набагато вищий з огляду на те, що його проросійська і прокитайська лінія часто заважала ЄС досягти одностайності в заявах щодо Москви і Пекіна.
Нагадаємо, що Будапешт збирається блокувати допомогу ЄС через те, що їхній OTP Bank внесений до списку міжнародних спонсорів війни. Петер Сіярто також звинуватив Україну у «все більш войовничій позиції» щодо Угорщини.
У матеріалі «Слово і діло» можна прочитати, які конфлікти виникали між Україною та Угорщиною до повномасштабної війни.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»