В Україні спостерігається пожвавлення попиту на робочу силу – зростання кількості резюме практично зупинилося, тоді як кількість вакансій продовжує зростати.
Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ за червень, повідомляє РБК-Україна.
Така ситуація спостерігається у всіх сферах працевлаштування, окрім ІТ-сектору. Там становище, за даними Нацбанку, залишається складним.
«Частково зростання попиту на робочу силу пов'язане із сезонністю, зокрема, сільськогосподарськими роботами, а частково – мобілізацією співробітників, у тому числі критичних та посиленням складнощів з пошуком персоналу», – повідомляється в огляді.
У зв'язку з цим спостерігається зниження числа претендентів на одну вакансію: у травні їхня кількість була практично такою самою, як у травні 2021 року.
У НБУ зазначили, що посилення конкуренції за робочу силу у майбутньому може натиснути на зарплати у бік збільшення, насамперед у реальному секторі. Наразі ж спостерігається припинення падіння рівня реальних зарплат.
Разом з тим, регулятор не очікує різкого підвищення зарплат, оскільки подальше їх зростання може стримуватися складним фінансовим станом підприємств і високим рівнем невизначеності.
Нагадаємо, наприкінці квітня НБУ переглянув у бік покращення свої прогнози щодо валового внутрішнього продукту країни та інфляції на цей рік.
Раніше ми розповідали, як подорожчало життя українців за рік повномасштабної війни.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»