Нетаньяху пояснив, чому Ізраїль утримується від поставок озброєння в Україну

Читать на русском
Прем'єр Ізраїлю повідомив, що влада й надалі дотримуватиметься збалансованого підходу у питанні допомоги Україні. І на це, за словами Нетаньяху, є дві причини.
Фото: Reuters

Ізраїль поки що не готовий змінювати свою позицію щодо озброєння та боєприпасів для України.

Про це заявив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху в інтерв'ю The Jerusalem Post.

Табу на зброю: яку допомогу надав Україні Ізраїль за повномасштабної війниІзраїль відмовляється надавати Україні озброєння для боротьби із російською агресією. Чим же Ізраїль допомагає – на інфографіці.

Він повідомив, що ізраїльська влада й надалі дотримуватиметься «збалансованого підходу» у питанні допомоги Україні. І на це, за словами Нетаньяху, є дві причини.

«По-перше, у нас тісний військовий кордон із росією. Наші пілоти летять поряд із російськими пілотами в небі Сирії. По-друге, ми також маємо побоювання, що будь-які системи, які ми передаємо Україні, будуть використані проти нас, тому що вони можуть потрапити до рук Ірану і бути використані проти нас», – сказав Нетаньяху в інтерв'ю.

Прем'єр Ізраїлю зазначив, що його країна постійно думає про Україну та сподівається, що війна скоро закінчиться. Крім того, Нетаньяху заявив, що Тель-Авів готовий виступити посередником між Україною та Росією, якщо це буде необхідно.

«Я думаю, що збалансований підхід, яким ми користуємось, є правильним. У міжнародних справах слід бути дуже обережним. Є співчуття, є допомога громадянському сектору. Але я думаю, що ми повинні ретельно провести межу, щоб люди зрозуміли. Потрібно сказати, що більшість глав урядів західних країн, коли я це пояснював, переважно погоджуються. Вони розуміють, що Ізраїль перебуває в іншій ситуації, аніж будь-який із них», – розповів Нетаньяху.

Нагадаємо, раніше в Ізраїлі заявили, що країна підтримає «Формулу миру» та дасть Україні кредит на соціальні проекти.

Також повідомлялося, що Ізраїль продовжить візи та гуманітарну допомогу українським біженцям.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: