Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього заступника міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні 400 тисяч доларів неправомірної вигоди.
Таке рішення 3 липня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд змінив запобіжний захід Лозинського і відправив його знову під варту. Його захисники оскаржили цей запобіжний захід.
«Апеляційні скарги захисників підозрюваного (Василя Лозинського – ред.) - адвокатів залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 19 червня 2023 року - без змін», – ідеться в рішенні.
За інформацією «Слово і діло», Лозинський досі перебуває під вартою.
Нагадаємо, НАБУ затримало на той момент заступника міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського.
В органі розповіли, що завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (далі – ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.
Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб'єктами підприємницької діяльності. Ті, як з'ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»