Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про 28,5 млн грн збитків державного підприємства «Дослідне господарство «Ставидлянське» зі структури Національної академії аграрних наук.
Про це повідомляє прес-служба САП.
«14 липня 2023 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про зміну раніше повідомлених підозр двом особам та повідомлено нову підозру ще одному учаснику злочинної схеми – приватному підприємцю, якого було задіяно у легалізації коштів. Наразі досудове розслідування у справі завершено. Прокурор САП надав доручення детективам НАБУ відкрити матеріали справи стороні захисту на ознайомлення», – інформує прокуратура.
Нагадаємо, у справі повідомили про підозру заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного центру «Торговий дім Національної академії аграрних наук України» Олександру Євдокімову (організатор); директору ДГ «Ставидлянське» Олександру Малюзі; головному бухгалтеру ДГ «Ставидлянське» Ользі Гончаровій; директору ТОВ «Юніка трейд» Людмилі Кизиловій та ще одному приватному підприємцю.
У межах досудового розслідування встановлено, що маючи значний досвід роботи у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією та широкі зв’язки в НААН, заступник директора НІАЦ «ТД НААН» у співучасті з іншими особами вирішив заволодіти грошовими коштами одного з державних підприємств, що входили до структури Академії.
Відповідно до злочинної схеми, яку організував заступник директора центру, службовці ДП «ДГ Ставидлянське» у 2021 році уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику з наперед визначеним товариством, яке забезпечувало реалізацію сільськогосподарської продукції за заниженою вартістю. У свою чергу заступник директора центру взяв на себе обов’язки пошуку підприємств-покупців сільськогосподарської продукції, які купляли б продукцію вже за ринковими цінами, відкриття відповідних банківських рахунків та подальшого обготівковування отриманих коштів, їх розподілу між співучасниками вчинення злочину. У підсумку реалізація цієї схеми завдала держпідприємству збитків на суму понад 28,5 млн грн. Раніше ВАКС продовжив слідство в цій справі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»