У Литві заявили про готовність відвантажувати українське зерно, але є одна проблема

Читать на русском
Найбільший порт Литви згоден відвантажити 10 млн тонн українського зерна. Проте треба вирішити питання з логістикою.
фото odessa.online

Найбільший порт Литви Клайпеда готовий допомогти Україні із зерном на тлі відмови росії продовжити зернову угоду. Проте є один нюанс – дуже складною є сама логістика доставки зерна на узбережжя Балтії.

Про це заявив гендиректор порту Клайпеда Альгіс Латакас, повідомляє видання LRT.

У Мінагрополітики розповіли, як зернова угода може працювати без росіїУкраїна створила страховий фонд на випадок виходу країни-окупанта із зернової угоди. Він налічує щонайменше 20 млрд гривень.

За його словами, поточна потужність порту становить 10-15 млн. тонн зерна, у тому числі експорт литовського зерна становить близько 3,5 млн. тонн. Але головною проблемою відвантаження залишається логістика.

«Є величезна проблема, оскільки це пов'язано з багатьма речами, різними країнами, різними домовленостями, різними інтересами тощо. Якщо це питання буде вирішено, Клайпеда зможе забезпечити 100% обслуговування частини українського зерна вже сьогодні», – зазначив він.

Зазначимо, раніше президент Литви Гітанас Науседа заявив, що країна шукатиме альтернативних шляхів експорту зерна в Балтійському морі.

Нагадаємо, 17 липня росія заявила, що виходить із «зернової угоди» нібито через те, що умови Кремля нібито не виконують. Рф також оголосила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в рамках Чорноморської зернової ініціативи. При цьому саме росія за весь час існування «зернового коридору» заважала його роботі – блокувала перевірки кораблів, а також обстрілювала зернові термінали портів Одеси.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова продовжувати «зернову угоду» без росії. Однак для цього потрібна відповідь Туреччини та ООН.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: