Кремль став більш уразливим на тлі суперечок між впливовими медіаперсонами та «воєнкорами» через повідомлення про невдачі в окупованому Криму та на війні, і намагається стримати паніку.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначають, що суперечка між відомими персонами в російському інформаційному просторі підкреслює чутливість Кремля до повідомлень про невдачі в Криму зокрема і, можливо, в Україні загалом, а також ще більше оголила лінії розколу всередині спільноти «воєнкорів».
У звіті наводиться приклад, що одна з останніх суперечок серед «воєнкорів» сталася після того, як були розміщені в інтернеті зображення наслідків нещодавніх українських ударів під Севастополем і на Чонгарському мосту.
Так, російський провоєнний блогер різко звинуватив інших відомих «воєнкорів», які критикували поведінку рф у війні 2 серпня, у підтримці «провокаційних публікацій» та «шаленої критики» Міноборони рф.
Інший російський блогер заявив, що суперечка про розміщення зображень наслідків ударів у Криму стала настільки напруженою, що привернула увагу кримського управління ФСБ і так званого голови кримської окупаційної «адміністрації»» Сергія Аксьонова, ймовірно, тому, що ці структури зацікавлені у запобіганні паніки на півострові.
В ISW зазначають, що це вказує на те, що питання ударів по Криму є виразно дражливою точкою в провійськовому російському інформаційному просторі.
Також фахівці звернули увагу на те, що міноборони рф офіційно видало зброю і транспортні засоби цивільним особам Бєлгородської і Курської областей.
«Виділення додаткових військових ресурсів у Бєлгородську та Курську області свідчить про те, що Кремль стає все більш занепокоєним ударами на російському кордоні з Україною», – йдеться у звіті.
Нагадаємо, 29 липня українські військові успішно атакували Чонгарський міст.
1 серпня у Севастополі пролунали вибухи.
Також 2 серпня у Криму знову повідомили про вибухи та перекрили Керченський міст.
Раніше глава ГУР Кирило Буданов заявив, що українські війська увійдуть до Криму.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»