В ЗСУ розповіли про труднощі контрнаступу на південному напрямку

Читать на русском
Росіяни облаштували на  південному напрямку смугу загороджень протяжністю від 10 до 40 км. Для їх подолання українським бійцям необхідні значна кількість інженерно-саперних підрозділів.
Getty Image

Росіяни облаштували на південному напрямку смугу загороджень протяжністю від 10 до 40 км. Для їх подолання українським бійцям необхідні значна кількість інженерно-саперних підрозділів.

Про це розповів командувач Сил підтримки ЗСУ бригадний генерал Дмитро Герега.

«Складність ведення Силами оборони України наступальних дій на південному напрямку полягає в тому, що противник влаштував на окупованих територіях багатоешелоновану систему інженерних загороджень, яка складається з декількох смуг протяжністю від 10 до 40 км кожна, їх щільність достатньо велика», – заявив він.

Відомо, що ці смуги охоплюють протитанкові мінні поля, невибухові загородження у вигляді протитанкових ровів, «зуби дракона», протитанкові їжаки та дротові перешкоди.

Для подолання загороджень необхідні значна кількість інженерно-саперних підрозділів, особовий склад яких зможе пророблювати проходи в мінно-вибухових загородженнях противника як вручну, так і за допомогою спеціальної інженерної техніки.

Станом на початок серпня Сили оборону сформували п’ять інженерно-саперних батальйонів. Частина особового складу пройшла підготовку за кордоном й вже виконує завдання у складі визначених угруповань, а також з розмінування деокупованих територій в Миколаївській, Херсонській та Харківській областях. Протягом липня-серпня близько 150 солдатів також пройдуть підготовку. Водночас ці підрозділи отримали від країн-партнерів до 100 одиниць спеціальної техніки.

Варто відзначити, напередодні стало відомо, що українські війська поступово розвивають контрнаступ на півдні країни, на деяких ділянках ЗСУ вже прорвали першу лінію оборони ворога.

Тим часом бійці минулої доби ліквідували ще 620 російських військових. З початку війни росія втратила близько 249 110 своїх солдатів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: