Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду продовжила цілодобовий домашній арешт колишній керівниці державного підприємства «Укрмедпроєктбуд» Ірини Коваль, яку засудили за зловживання під час будівництва Охматдиту.
Таке рішення 10 серпня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, Апеляційна палата відправила Коваль під домашній арешт. Прокурор САП просив продовжити запобіжний захід.
«Продовжити на два місяці строк дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту щодо обвинуваченої (Ірини Коваль – ред.) і покладених на неї обов'язків: прибувати за кожною вимогою, здати на зберігання закордонні паспорти, носити електронний засіб контролю. Термін дії покладених обов`язків визначити до 10 жовтня 2023 року», – йдеться в рішенні.
Також Апеляційна палата ВАКС продовжила до 10 жовтня цілодобовий домашній арешт колишнього директора ТОВ «Укрпрофмед» Ігоря Кучми. На нього поклали такий самий перелік обов'язків.
Як відомо, ВАКС засудив до 5 років позбавлення волі Коваль, а Кучму – до 4 років. Їх обох затримали негайно в залі суду і відправили під варту.
Нагадаємо, за версією собвинувачення, «Укрмедпроєктбуд», як замовник робіт з будівництва НДСЛ «Охматдит», за бюджетні кошти замовило у ТОВ «Укрпрофмед» інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів), для будівництва та оснащення вказаного лікувального закладу.
Відповідно до умов укладених договорів ДП було проведено розрахунки з генпідрядником шляхом 100% авансування, що становило понад 30 млн грн, проте у подальшому вказане інженерне та технічне обладнання не було поставлено та взагалі відсутнє до цього часу.
Не дивлячись на відсутність обладнання, у 2013 році керівниця «Укрмедпроєктбуду» Ірина Коваль (до цього вона була директором ТОВ «Укрпрофмед»), яка діяла всупереч інтересам очолюваного нею підприємства, проте з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, за пособництва тодішніх керівників Ігоря Кучми та Максима Наумова (перебуває в розшуку), підписала видаткові накладні. Відповідно до них нею нібито прийнято від генпідрядника вказане обладнання, за яке вже було сплачено авансові платежі у повному обсязі.
У подальшому вказаними особами вчинено також низку дій, спрямованих на приховування непоставки та відсутності обладнання. Внаслідок зазначених спільних умисних дій вказаних посадових осіб державному бюджету в особі ДП «Укрмедпроєктбуд» завдано матеріальної шкоди (збитків) в розмірі понад 30 млн грн.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»