Високий представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель закликав Китай використати свій вплив на росію, щоб завершити війну з Україною.
Про це він заявив на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї 13 жовтня.
Глава дипломатії ЄС зазначив, що попросив Китай, як постійного члена Ради Безпеки ООН, «застосувати свій вплив на росію для зупинення агресивної війни». Також він застеріг країну від військової підтримки Москви – як прямої, так і непрямої.
«Вдячний, що досі не було жодної прямої військової підтримки росії. Це дуже важливо для нас. Ми вважаємо вкрай важливим, щоб Китай доклав серйозних зусиль, щоб переконати народ України в тому, що Китай не є союзником росії у цій війні», – додав Боррель.
Дипломат зазначив, що європейцям важко зрозуміти неоднозначну позицію нейтралітету Китаю стосовно російсько-української війни, зважаючи на той факт, що в цьому конфлікті одна країна напала на іншу.
«Росія ніколи не виграє цю війну, тому що українці знають, за що воюють, як китайці знали, за що воюють у 30-40-х роках, коли вони були окуповані Японськими імперськими військами. Росіяни, навпаки, – ні. І в цьому вся різниця», – сказав Боррель.
🔴 LIVE: Joint press conference with HR/VP @JosepBorrellF and Chinese Foreign Affairs Minister Wang Yi following 🇪🇺🇨🇳 EU-China Strategic Dialogue https://t.co/MNCZ4bcoU7
— European External Action Service - EEAS 🇪🇺 (@eu_eeas) October 13, 2023
Також він зауважив, що «Китаю слід збільшити гуманітарну допомогу Україні».
Політик наголосив, що війна між росією та Україною має закінчитися, а для цього потрібно розпочати переговори про мир.
«Для нас найкращим способом досягнення прогресу у цих переговорах є українська формула миру. Ми розраховуємо на підтримку Китаю», – підкреслив Боррель.
Він також сказав, що закликав Пекін домогтись повернення росії в Чорноморську зернову ініціативу, оскільки війна в Україні «має значний вплив на весь світ з погляду продовольчої безпеки».
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що представлена ним Формула миру може стати підґрунтям не тільки для припинення війни в Україні, але і інших конфліктів.
У першу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україні Китай запропонував свій план по 12 пунктах з врегулювання війни. «Слово і діло» аналізувало, яка його мета і що стоїть за активністю Пекіна.
У лютому Жозеп Боррель прокоментував «мирний план» Китаю, заявивши, що його ініціатори не відрізняють агресора від жертви.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»