Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав посилити дипломатичну активність для мирного врегулювання конфлікту на Близькому Сході і запевнив, що Туреччина докладатиме зусиль для встановлення гуманітарного припинення вогню в палестино-ізраїльському конфлікті.
Про це він написав у соцмережі Х.
«Я закликаю все людство вжити заходів, щоб зупинити цю безпрецедентну жорстокість у Секторі Гази», – написав Ердоган.
Також він засудив удар по лікарні у Секторі Гази.
«Я засуджую тих, хто вчинив цей напад, який є злочином проти людства та геноцидом проти народу Гази… Туреччина продовжить докладати зусиль для встановлення спочатку гуманітарного припинення вогню, а потім – постійної стабільності», – зазначив турецький лідер.
Cidde’de yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı İcra Komitesi Olağanüstü Toplantısı’nın İsrail’in artan zulmü karşısında İslam âleminin kararlılığını, Filistin halkıyla dayanışmasını ve Filistin davasına desteğini somut bir şekilde göstermesi bakımından takdirle karşılıyorum.…
— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) October 18, 2023
Крім того, Ердоган наголосив на необхідності дипломатичної активності задля припинення конфлікту.
«З першого дня ми доклали значних зусиль для вирішення кризи, що почалася 7 жовтня і може поширитися на весь наш регіон. Наразі ми мали телефонні розмови з 18 лідерами на рівні глав держав та урядів. У співпраці з владою Єгипту ми доставили в регіон три літаки з гуманітарною допомогою. Ми продовжуємо простягати руку допомоги пригнобленому народу Гази», – зауважив президент Туреччини.
Також він наголосив, що в нинішній ситуації «Рада Безпеки ООН знову не виконала своїх обов’язків» і розкритикував країни Заходу за «підливання лою у вогонь» конфлікту, а міжнародні медіа звинуватив у поширенні «упереджених та лицемірних» публікацій.
Нагадаємо, 17 жовтня у Секторі Газа під удар потрапила лікарня, внаслідок чого загинули кілька сотень людей.
Угруповання ХАМАС звинуватило в атаці Ізраїль, у країнах Близького Сходу відбулася серія протестів проти дій Тель-Авіва.
12 жовтня повідомлялося, що Туреччина провела переговори з ХАМАС про звільнення заручників.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»