Кабінет міністрів підтримав законопроект, який запроваджує фундаментальні зміни у вищій освіті. Зокрема, з наступного року можуть скасувати заочну форму навчання.
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
«Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього. Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта «для галочки»», – написав Федоров.
За його словами, студенти зможуть обирати скільки вчитися та змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.
Він також розповів й про інші нововведення цього законопроекту. Він передбачає такі зміни:
Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам.
Вибір спеціальності після першого чи другого курсу. Як зазначив Федоров у «17 років, суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1–2 роки вивчаєте спільні предмети, далі – вибираєте конкретну спеціальність, яка до вподоби».
Тепер законопроект має ухвалити Верховна рада.
Нагадаємо, у Кабміні заявили, що військова освіта буде пріоритетом у найближчі роки. У МОН розповідали, скільки абітурієнтів цього року прийняли на бюджет.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»