Європейський союз зобов'язався забезпечити Україну мільйоном артилерійських боєприпасів до березня 2024 року, але відстає від плану – він виконаний лише на 30%.
Про це пише видання Bloomberg.
У матеріалі зазначається, що ЄС має надавати Україні артилерійські снаряди протягом 12 місяців спочатку з наявних запасів, а потім – через спільні закупівлі та шляхом збільшення виробничих потужностей.
Однак наразі план виконаний лише на 30%, хоча минуло вже більше половини виділеного часу, а підписані контракти на виробництво занадто малі. Так, наголошують журналісти, ЄС може вчасно не досягти поставленої мети.
«Для України постачання боєприпасів з Європи має вирішальне значення. ЄС і США мали намір налагодити спільне виробництво снарядів, об’єм якого відповідав би російському. За цієї умови Україна переможе, адже стандарти якості західних боєприпасів вищі», – говориться у матеріалі.
Також зазначається, що, хоч потреби у боєприпасах України та Ізраїлю відрізняються, та навіть невелика кількість наразі має значення.
Крім того, з моменту проголошення ініціативи ЄС зросла ціна на снаряди, тому виділених на неї коштів може виявитись замало.
Журналісти нагадують, що Латвія, Литва, Естонія, Німеччина, Польща та Нідерланди планують колективно поставити Україні 300-400 тисяч боєприпасів. До того ж, Фінляндія, Данія та Швеція розмістили замовлення на суму 52 мільйони євро. Але виробництво почнеться у 2024 році.
Нагадаємо, регламент «Акт на підтримку виробництва боєприпасів», розроблений у ЄС для збільшення виробництва боєприпасів та ракет, набув чинності 23 липня.
У серпні стало відомо, що США планують збільшити виробництво боєприпасів, щоб забезпечити Україну.
Також повідомлялося, що країни НАТО збільшать виробництво боєприпасів для України та потреб.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»