ВАКС визначив заставу ексдиректора агрофірми зі справи нардепа Горвата

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання органів правопорядку про застосування запобіжного заходу до підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд визначив 2,68 млн грн застави колишньому директору державного підприємства «Агропромислова фірма «Леанка» Юрію Шестакову, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до справи народного депутата групи «Довіра» Роберта Горвата.

Таке рішення 3 листопада ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Федоров, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді застави – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Юрія Шестакова запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 2 684 000 грн», – оголосив рішення суддя.

Також на Шестакова поклали наступні обов'язки: прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; не відлучатися за межи Закарпатської області без дозволу; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

За словами прокурора САП, Шестаков, як директор агропромислової фірми «Леанка», відмовився від постійного користування земельними ділянками на території Ірлявської сільської ради Закарпатської області. Водночас він не міг цього зробити без згоди Міністерства аграрної політики та продовольства, яке є органом управління ДП «Леанка».

Землі дісталися компанії ТОВ «СТОВ «Континент», яке, за даними слідства, контролюється нардепом Горватом. Зокрема, дочка політика Агнеса є співвласницею СТОВ «Континент» (майже 31% статутного капіталу компанії). Також у справі підозрюють директора СТОВ «Континент» Віталія Ганича та колишню начальницю Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Світлану Мельничук. Остання дозволила передати землі фізичним особам на підставі листів щодо виділення земельних ділянок. В цих фізосіб потім викупило землю СТОВ «Континент».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомило про підозру нардепу Роберту Горвату та ще трьом особам. За даними слідства, у 2016-2019 роках політик, маючи вплив на службових осіб ГУ Держгеокадастру Закарпаття, розробив схему заволодіння земельними ділянками загальною площею 323 га. Ці землі перебували у постійному користуванні ДП «Леанка».

Відповідно до злочинного задуму директор ДП «Леанка» мав відмовитися від права користування землею та звернутися до регіонального Держгеокадастру з відповідною заявою. Після припинення права користування керівник ГУ Держгеокадастру області видав земельні ділянки наперед визначеним фізособам, які згодом продали їх компанії, підконтрольній організатору схеми. Внаслідок таких дій державі заподіяно понад 123 млн грн збитків.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: