Антикорупційний суд передав заставу нардепа Дубневича на потреби ЗСУ

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про стягнення в дохід держави коштів, внесених як заставу за політика.
фото: uk.wikipedia.org

Вищий антикорупційний суд стягнув в дохід держави 56 млн грн, внесених як заставу за народного депутата Ярослава Дубневича. Ці кошти перерахували на потреби Збройних сил України.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили співрозмовники в антикорупційних органах правопорядку.

Як відомо, ВАКС оголосив нардепа Дубневича в міжнародний розшук, оскільки той перебуває за кордоном і не з'являється до суду. Також його заочно заарештували. Прокурор САП попросив стягнути 56 млн грн застави, внесені за політика, оскільки той порушив процесуальний обов'язок. Водночас захисники нардепа просили ці кошти перерахувати на потреби української армії. Суд кошти стягнув і перерахував на ЗСУ.

Як відомо, 13 вересня 2022 року ВАКС закрив справу нардепа Дубневича у зв'язку із закінченням строків розслідування після повідомлення особі про підозру. Проте 18 травня 2023 року Апеляція ВАКС це рішення скасувала.

Як відомо, у цій справі обвинувачують нардепа Дубневича (в організації заволодіння коштами); його колишнього помічника, першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка; голову правління ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергія Тараненка та його заступника Валерія Крячка; колишнього засновника ТОВ «Арго» Антона Шевченка; директора ТОВ «Корпорація КРТ» Олега Місьонга; начальника відділу верхньої будови колії філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Андрія Степаненка та двох працівників цього відділу Тетяну Клепак та Оксану Захаревич.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, нардеп Дубневич, імовірно, є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ під час постачання товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, як голова комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ з порушенням законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило завдання збитків на суму 93,28 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: