У п'ятницю, 1 грудня, Південна Корея запустила свій перший військовий супутник-шпигун. Цей крок є відповіддю Сеула на запуск шпигунського супутника Пхеньяном у листопаді.
Про це повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що перший супутник-шпигун для Південної Кореї запустила компанія SpaceX: ракета-носій Falcon 9 з південнокорейським супутником стартувала з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії о 17:19 у п'ятницю. Запуск був запланований на початок тижня, але його довелося відкласти через погодні умови.
Як розповіли у представництві південнокорейської програми оборонних закупівель, супутник Сеула має телескоп з електрооптичними датчиками. Космічний корабель здатний ідентифікувати об’єкти розміром до 30 сантиметрів із роздільною здатністю приблизно в 100 разів кращою, ніж у Північної Кореї.
Цей супутник став першим з п'яти, які Південна Корея планує відправити в космос до 2025 року за контрактом зі SpaceX.
Раніше Південна Корея покладалася в питаннях космічної розвідки на США. Однак тепер країна прагне нарощувати свої власні розвідувальні можливості.
«США не надають усіх супутникових знімків, які хочуть отримати корейці», – пояснив професор аерокосмічної техніки в корейському інституті передових наук і технологій Квон Седжин.
На думку експертів, супутники-шпигуни значно посилять обороноспроможність країни.
Нагадаємо, 22 листопада КНДР повідомила про успішний запуск супутника-шпигуна. Дані розвідки Південної Кореї свідчать, що Пхеньян отримав допомогу від росії для успішного запуску.
25 листопада стало відомо, що Кім Чен Ин отримав супутникові знімки військових баз США в Південній Кореї.
Після запуску КНДР розвідувального військового супутника 21 листопада США у відповідь внесли до списку санкцій додатково вісім людей та одну організацію.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»