Більшість українців, свідчать проведені торік опитування, не підтримують будь-які поступки росії та вважають перемогою повернення всіх окупованих територій. «Слово і діло» вирішило вивчити, як президент Володимир Зеленський упродовж повномасштабної війни бачив перемогу України.
На початку травня 2022-го в інтерв'ю Wall Street Journal Володимир Зеленський сказав, що вважатиме перемогою України витіснення російських військ до кордонів станом на 24 лютого. Після цього, сказав він, Україна хоче перейти на дипломатичний шлях.
«Ми розуміємо, що відновити територіальну цілісність повністю на тимчасово окупованому півострові Крим буде складно. І все ж я вважаю, що ми можемо потім, показавши свою міцність, перейти на дипломатичний шлях. Тому що будь-яка війна закінчується дипломатією, і я вважаю, що нам потрібно витримати… У будь-якому разі це закінчиться тим чи іншим форматом переговорів…», – сказав президент.
Наприкінці місяця в інтерв'ю у третю річницю інавгурації він підтвердив, що вважатиме перемогою вихід на лінію розмежування від 24 лютого – «без зайвих втрат»: «Так, не до кінця повернули всі території, не все так просто. Ми ж повинні з вами дивитися ціну цієї війни та ціну кожної деокупації. Все одно все повернеться. Абсолютно це вже точно. Ми зламали хребет найбільшої, чи однієї з найсильніших армій світу».
Наприкінці 2022 року Зеленський висловився про перемогу України глобальніше. «Україна йде до перемоги, про яку мріяли покоління наших людей. Нині мріють наші діти. Мріяли наші батьки, дідусі. Усі покоління від часів Богдана до національно-визвольної боротьби ХХ століття. Те, чого не досягли раніше, буде в нас. Буде», – сказав він, маючи на увазі вільну Українську державу.
У червні 2023 року Зеленський заявив, що перемогою буде відновлення суверенітету України в межах міжнародно визнаних державних кордонів без обмежень суверенних прав: «Перемога України – це звільнення від російської окупації всієї нашої території. Жодної частки України ми не залишимо ворогові! Перемога України – це вигнання з усієї території України всіх російських військових формувань, найманців та бойовиків. І це повернення в Україну всіх наших людей, захоплених у полон або силою депортованих з України на російську територію».
Наприкінці літа він зазначив, що для нього особисто перемогою також було б унеможливлення війни в майбутньому.
На підсумковій пресконференції Зеленський підтвердив, що перемогою буде звільнення усієї території України, включно з Кримом та Донбасом.
Раніше «Слово і діло» аналізувало, як змінювалася риторика Зеленського щодо переговорів із путіним.
На інфографіці – скільки тривають війни путінської росії.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»