Правоохоронці вчора, 18 січня, затримали під час спроби виїзду за кордон бізнесмена, організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.
Про це повідомляє ДБР.
За інформацією ЗМІ, затриманий – засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа. Його затримання пов'язане із отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка Goodlife Park у районі Вишгороду Київської області.
Затримання провадилося на підставі статті 208 КПК України. Крім того, у різних регіонах України було затримано ще трьох учасників злочинної організації, у тому числі брата організатора.
У ДБР нагадали, що у листопаді викрили та затримали учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи більш ніж 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.
«До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів. Вони діяли в інтересах декількох забудовників. Використовуючи прогалини у правовому статусі ділянок, організатори через корупційні зв’язки у держорганах оформлювали їх як землі сільгосппризначення, що дозволяло виділяти ці ділянки громадянам України», – заявили правоохоронці.
Через соцмережі вони шукали підставних людей – часто студентів у скрутному матеріальному становищі – які за гроші підписували документи про виділення їм землі у приватну власність.
Від імені підставних людей виконавці підписували низку документів для оформлення права власності на земельні ділянки, а згодом нібито перепродавали землю забудовникам. Цю схему реалізовували протягом 2020-2021 років щодо земель Київської ГЕС.
Дії учасників злочинної організації та інших осіб кваліфіковано за статтями 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), 233 (Незаконна приватизація державного, комунального майна), 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, раніше підозра була вручена чиновнику Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у користування землі біля гірськолижного комплексу «Буковель».
У листопаді минулого року НАБУ та САП заявили про спроби підкупу інфраструктурних чиновників. Віцепрем'єру Олександру Кубракову та голові Агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму пропонували хабарі за сприяння в отриманні підрядів, землі та коштів.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»