Уряди країн та компанії намагаються змінити глобальні ланцюжки постачання мікросхем на тлі зростання напруженості з Китаєм. Так, Білий дім планує виділити мільярди доларів у вигляді субсидій компаніям, які виробляють напівпровідники, щоб дозволити їм розширити свої виробничі потужності у США.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що адміністрація президента США Джо Байдена прагне до того, щоб передові мікрочіпи, які використовуються у смартфонах, розвитку штучного інтелекту та сучасних системах озброєння, виготовлялися у Штатах.
Серед ймовірних одержувачів грантів від Білого дому – американська компанія Intel, а також тайванська компанія TSMC та південнокорейська компанія Samsung Electronics.
У грудні минулого року міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що протягом наступного року її відомство виділить понад десять грантів на фінансування виробництва напівпровідників, які можуть кардинально змінити виробництво чіпів у США.
Також відомо, що країна спрямує кошти на навчання та підготовку інженерів для галузі напівпровідників у своїх профільних університетах.
Раніше стало відомо, що США обмежать технологічні інвестиції у Китай.
Також повідомлялося, що Захід продовжує постачати росії мікрочіпи в обхід санкцій.
Крім того, з'ясувалося, що мікрочіпи з Нідерландів надходять до росії, незважаючи на санкції.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»