Кожне фото та відео роботи протиповітряної оборони України може стати джерелом інформації для росіян і допоможе визначити, де, наприклад, стоїть пускова установка Patriot.
Про це речник Повітряних сил Юрій Ігнат сказав в інтерв'ю проєкту «Поговоримо».
Ігнат детально пояснив, чому не можна знімати роботу ППО: «На пальцях пояснюю. З однієї точки знімає одна людина, з іншої — друга людина, з третьої точки — третя людина. Це називається трикоординатний збіг цих паралелей. Можна точно визначити, де стоїть пускова установка Patriot, скажімо, і завдати повторного удару».
Він також зазначив, що під час повітряної тривоги необхідно вимикати камери відеоспостереження. Цим, за його словами, займається СБУ та інші правоохоронці.
Повітряні сили, у свою чергу, публікують лише перевірені кадри із роботою ППО. «Ми верифікуємо своє відео, дивимося, чи немає нічого там нічого зайвого та публікуємо. Якщо воно показує підрив ракети у повітрі, тобто перехоплення повітряної цілі, чому ні? Ми повинні показувати партнерам, що їхня зброя працює, що вона є ефективною», – розповів Ігнат.
Нагадаємо, СБУ знайшла чотирьох мешканців Києва, які виклали у соцмережі інформацію про наслідки масованого обстрілу столиці 2 січня.
У травні поліція затримала 9 громадян, які знімали роботу протиповітряної оборони у Києві під час російської атаки, а потім виклали відео у соціальних мережах.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»