ВАКС не продовжив обов'язки трьом підозрюваним у справі Лозинського

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора САП про продовження дії запобіжних заходів підозрюваним.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відмовився продовжувати дію обов'язків, покладених на Сергія Кривого, Олександра Крошку і Миколу Лукашика. НАБУ і САП підозрюють їх у наданні 400 тисяч доларів неправомірної вигоди колишньому заступнику розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському.

Такі рішення 1 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, за Кривого внесли 10 млн грн застави і на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатись з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб та носити електронний браслет. Пізніше з нього зняли електронний браслет. Прокурор САП просив продовжити дію обов'язків Кривому та ще двох фігурантів справи, а саме: Крошці і Лукашику. Втім суд відмовив у задоволенні клопотань.

«В задоволенні клопотання прокурора – відмовити... В задоволенні клопотання прокурора – відмовити... В задоволенні клопотання прокурора – відмовити», – йдеться в рішеннях.

Всі три ухвали виніс слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін.

Нагадаємо, НАБУ і САП завершили розслідування справи колишнього заступника міністра Василя Лозинського та інших осіб. Влітку 2022 року Кабмін виділив майже 1,41 млрд грн Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України на забезпечення населення у зимовий період теплом. Слідством встановлено, що у цей час підприємець запропонував заступнику міністра здійснити закупівлю пересувних котельних установок за процедурою прямих договорів, оскільки мова йшла про термінові закупівлі матеріалів і обладнання для безперебійного проходження опалювального сезону.

Підприємець, залучивши до реалізації злочинної схеми ще двох осіб, підготував пропозицію для міністерства з цінами на 25-30% дорожчими за ринкові. У той же час була створена видимість що ця вартість є обґрунтованою, оскільки підприємець задіяв підконтрольні йому компанії, які пропонували схоже обладнання за ще вищу ціну. Усвідомлюючи злочинність дій та наслідки, які потягне за собою реалізація цієї схеми, заступник міністра за неправомірну вигоду погодився на пропозицію підприємця.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: