Прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо заявив, що Європейському Союзу слід якнайшвидше відмовитись від російського ядерного палива, щоб не замінювати одну енергетичну залежність на іншу. Він закликав оперативно змінити ланцюжки поставок у сфері ядерної енергетики.
Про це він заявив у інтерв'ю газеті Financial Times.
Зазначається, що тиск, пов'язаний з необхідністю досягти цих цілей і поспіхом відмовитися від російського газу, спричинив відновлення інтересу до ядерної енергетики в Бельгії та інших європейських країнах.
«Оскільки 2022 року частка російського збагаченого урану в постачаннях до ЄС склала 30%, існує ризик, що таким шляхом можна замінити одну залежність на іншу», – наголосив Де Кроо.
Він визнав, що зміна ланцюжків постачань у сфері ядерної енергетики – складне завдання, однак його потрібно вирішити оперативно.
«Нам необхідно від'єднатися від ядерного палива з рф, але водночас потрібно переконатися, що ми, як і раніше, спроможні виробляти електроенергію з нульовим рівнем викидів», – бельгійський прем'єр.
Як відомо, на всесвітній конференції ООН з клімату COP28, що відбулась у грудні 2023 року, Бельгія ухвалила рішення продовжити термін служби двох ядерних реакторів, які мали бути закриті у 2025 році. Тепер вони працюватимуть до 2035 року.
У той же час Де Кроо вважає, що термін їхньої служби слід продовжити на 20 років. Тоді 25 країн, включаючи Канаду, Велику Британію та США, підписали зобов'язання до 2050 року втричі збільшити потужності атомних електростанцій (АЕС) для виробництва електроенергії.
Нагадаємо, Болгарія вперше відмовиться від російського ядерного палива на АЕС.
Також повідомлялося, що США досі використовують закуплене у росії ядерне паливо, проте заборонили імпорт урану з рф.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»