САП скерувала до суду справу Бахматюка та його сестри

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура затвердила і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно українського олігарха та його близького родича.
колаж: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Олега Бахматюка та його сестри Наталії Василюк про заволодіння ВіЕйБі банком 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого Національним банком.

Про це повідомляє прес-служба САП.

В органі не називають прізвища фігурантів, проте, за даними «Слово і діло», йдеться саме про Бахматюка і Василюк. Бахматюк був власником ВіЕйБі банку, а його сестра – головою спостережної ради установи.

«Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування детективів НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишніх бенефіціарного власника та голови спостережної ради ПАТ «ВіЕйБі Банк» обвинувачених у незаконному заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого НБУ», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили у розшук. Згодом олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що у жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.

При цьому вартість нерухомості, яка передається в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Проте, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, посадові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це на додаток до раніше отриманих від НБУ та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

Через 40 днів, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас, адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі Банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого явно неправдивого висновку експертом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: