ВАКС відправив під домашній арешт фігуранта справи про підкуп Кубракова

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у проханні детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді арешту до фігуранта.

Вищий антикорупційний суд відправив під нічний домашній арешт представника фінансової компанії «Сістемінвест» Олега Татаренка. НАБУ і САП підозрюють його у допомозі забудовнику Сергію Копистирі у підкупі віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова.

Таке рішення 3 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Ткаченко, повідомляє «Слово і діло».

«В задоволенні клопотання старшого детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу до підозрюваного Татаренка Олега Георгійовича відмовити. Застосувати до підозрюваного Татаренка Олега Георгійовича запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло з 22:00 до 06:00 строком на два місяці, тобто до 4 червня 2024 року включно», – оголосив рішення суддя.

Також на Татаренка поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися з Києва без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Крім того, суддя Ткаченко відмовився відпустити на поруки підозрюваного Татаренка. Заяви про взяття на поруки подав військовослужбовець 53-ої окремої механізованої бригади ім. князя Володимира Мономаха Артур Гаспарян та ще один військовий Владислав Прокопець.

Під час засідання прокурор САП Єлена Дроботова повідомила, що Гаспарян був засуджений вироком Деснянського районного суду міста Києва від 6 квітня 2017 року за вимагання майна та незаконне заволодіння майном поєднані з насильством. Такий вирок дійсно є в судовому реєстрі і він набрав законної сили.

Також Дроботова розповіла, що Гаспаряна разом із іншою особою судять в іншому кримінальному провадженні за хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета. Цією іншою особою, за даними сайту Судової влади, є вищезгаданий Владислав Прокопець. Наразі там слухання призупинене у зв'язку з мобілізацією Гаспаряна та Прокопця до лав Збройних сил України.

Як відомо, антикорупційний суд узяв під варту Копистиру з альтернативою 100 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов з-під варти під такі обов'язки: прибувати за кожним викликом та вимогою; не відлучатися із Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні та іншими особами та здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, за даними слідства, протягом серпня-листопада 2023 року Копистира у змові з директором державного підприємства «Укркомунобслуговування» Аллою Сушон на користь власної компанії ТОВ «Сітігазсервіс» висловив пропозицію надати неправомірну вигоду Кубракову. Неправомірна вигода має становити 2% від площі житлового комплексу, який у майбутньому буде збудовано на землі у Подільському районі Києва за адресою вулиця Тираспольська, 43. Тобто орієнтовний розмір неправомірної вигоди у вигляді нерухомості має становити від 4200 до 4900 квадратних метрів.

Цю нерухомість пропонували за те, щоб Кубраков не вносив зміни та не розривав договори від 9 грудня 2022 року, укладені між ДП «Укркомунобслуговування» (входить до сфери управління Мінрозвитку) та ТОВ «Сітігазсервіс». 5 жовтня Копистиря через посередника передав уточнені дані щодо передачі неправомірної вигоди – площа нерухомості має становити 5257,37 кв. м. У жовтні-листопаді Копистиря надав частину неправомірної вигоди Кубракову – оформив 15 квартир на довірену особу Антона Гетьмана за адресою вул. Академіка Заболотного, 148, загальною площею 785 кв. м. У листопаді на Гетьмана зареєстрували одну із 15 квартир по вул. Академіка Заболотного, 148в корпус 3 загальною площею 39,81 кв. м.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: