Які спортивні змагання ставали ціллю терористичних атак

Читать на русском

До Європи, схоже, повертається загроза масштабних терористичних атак. Після масового розстрілу людей у концертному залі в росії, відповідальність за який узяв на себе осередок «Ісламської держави», угруповання погрожує терактами під час футбольних матчів чвертьфіналу Ліги Чемпіонів, які відбуваються у Лондоні, Парижі та Мадриді. Джихадисти розповсюдили плакат, на якому перераховані стадіони, де відбудуться матчі, з написом «Убийте їх усіх». А за чотири місяці у Франції проходитиме Олімпіада, яка, як побоюються спецслужби, теж може стати об'єктом для атак. Хоча на спортивних змаганнях завжди діють підвищені заходи безпеки, у минулому під час їхнього проведення відбувалися теракти. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

На інфографіці – теракти під час Олімпійських ігор та інших спортивних змагань. До Європи повертається загроза терористичних атак, спецслужби побоюються інцидентів на Олімпіаді у Парижі.
Теракти на спортивних змаганняхСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Олімпійські ігри вже двічі попадали під приціл терористів.

5 вересня 1972 року під час Олімпіади у Мюнхені палестинці з угрупування «Чорний вересень» взяли у заручники 11 членів збірної Ізраїлю. Їхньою вимогою було звільнення палестинців та кількох німецьких радикалів із в'язниць в Ізраїлі та Німеччині.

Для Німеччини це була перша Олімпіада від часів правління Адольфа Гітлера. Щоб відхреститися від свого нацистського мілітаристського минулого, влада ввела в країні полегшений безпековий режим – поліцейські, які чергували в Олімпійському селищі на момент захоплення заручників навіть не були озброєні.

Німецька влада відмовилася від допомоги Ізраїлю і на початку вела переговори з терористами, а потім спробувала провести операцію зі звільнення заручників. Вона закінчилася трагічно – усі заручники загинули, вбито було 5 з 8 терористів.

Ще одна затьмарена терактом Олімпіада – 1996 рік, Атланта (США). Внаслідок вибуху в Олімпійському парку загинули двоє людей і більше сотні отримали поранення. Свої дії організатор теракту, затриманий лише в 2003 році, пояснив політичними мотивами. У 2006 році він був засуджений до довічного ув'язнення.

15 квітня 2013 року у США стався ще один теракт під час спортивного змагання – вибухи на Бостонському марафоні. Два вибухи були влаштовані в зоні глядачів на фініші, загинули троє людей і більше 280 постраждали.

За причетність до теракту було затримано Джохара Царнаєва, його брата Тамерлана було вбито під час операції. Царнаєва засудили до страти. Він пояснив вчинок тим, що «США постійно вбивають мирних мусульман», маючи на увазі війни в Іраку та Афганістані.

13 листопада 2015-го кілька вибухів біля футбольного стадіону в Парижі, де проходив товариський матч між Францією та Німеччиною, став лише одним із епізодів масштабного теракту, влаштованого того дня бойовиками ІДІЛ. Безпосередньо на стадіоні загинули 4 особи, близько 25 постраждали.

У Туреччині у 2016 році відбулася серія терактів і один із них був влаштований біля стадіону у Стамбулі, де проходив матч між командами «Бешикташ» та «Бурсаспор», 10 грудня. Жертвами теракту стали 44 особи, понад 160 було поранено.

Відповідальність за атаку взяло на себе угруповання «Соколи свободи Курдистану», яке мстило за насильство проти курдів.

Нагадаємо, про найкривавіші теракти, скоєні угрупуванням «Ісламська держава», можна прочитати тут.

На інфографіці «Слово і діло» – найкривавіші теракти у світі в 2023 році.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: