Спікер Палати представників США Майк Джонсон виступив на захист своєї ініціативи щодо іноземної допомоги та заявив, що виділення фінансування Україні зараз є «критично важливим».
Промову політика показав канал C-SPAN.
На запитання журналіста, чи готовий він втратити свою посаду, просуваючи план допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, Джонсон відповів, що перспектива відставки його не лякає – він хоче «вчинити правильно».
«Якби я діяв зі страху перед звільненням, я ніколи не зміг би виконувати свою роботу. Історія судить нас за те, що ми робимо. Нині настав критичний час – критичний час на світовій арені. Я міг би прийняти егоїстичне рішення і зробити щось інше, але я роблю тут те, що вважаю за правильне. Я думаю, що надання допомоги Україні прямо зараз критично важливе – я дійсно вірю інформації та брифінгам, які ми отримали. Я вважаю, що Сі Цзіньпін, володимир путін та Іран справді є віссю зла. Я думаю, що володимир путін пройшов би маршем через Європу, якби йому дозволили. Я думаю, що наступного разу він міг би піти на Балкани. Я думаю, що він може мати конфлікт з Польщею або одним із наших союзників по НАТО», – сказав спікер.
За словами Джонсона, «він краще би послав в Україну кулі, а не американських хлопців». Він розповів, що восени його син вступає до Військово-морської академії, тому для нього це особисте, як і для багатьох американських сімей.
«Це не гра. Ми не можемо грати із цим у політику. Ми повинні чинити правильно. І я збираюся надати можливість кожному члену Палати представників проголосувати з цього приводу по своїй совісті та своїй волі», – додав Джонсон.
.@SpeakerJohnson (R-LA): "My philosophy is you do the right thing and you let the chips fall where they may. If I operated out of fear of a motion to vacate, I would never be able to do my job." pic.twitter.com/YfJYu0Nyln
— CSPAN (@cspan) April 17, 2024
Нагадаємо, днями Майк Джонсон представив окремі законопроєкти щодо фінансування допомоги США для України, Ізраїлю, Тайваню. Що передбачає законопроєкт щодо допомоги Україні, читайте тут.
Президент США Джо Байден висловив готовність підписати запропоновані Джонсоном законопроєкти у разі схвалення Конгресом. Голосування має відбутися 20 квітня.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»