Правоохоронці викрили злочинну організацію, через діяльність якої держава зазнала збитків понад 2 млрд грн. Ймовірно, до неї причетний вугільний бізнесмен Віталій Кропачов.
Про це повідомила пресслужба ДБР та Офіс генпрокурора у п'ятницю, 17 травня.
Повідомляється, що серед зловмисників – бенефіціарний власник вугільних підприємств, довірена особа, керівник та бухгалтер підконтрольного йому підприємства.
У ДБР не називають ім'я вугільного бізнесмена, але, ймовірно, йдеться про Віталія Кропачова, у якого сьогодні, за даними ЗМІ, пройшли обшуки.
Працівники Бюро та Нацполіції затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Він через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері.
За даними слідства, підозрювані на чолі з вугільним бізнесменом, діючи під прикриттям правоохоронних органів, розробили схему ухилення від сплати податків на суму майже 1,2 млрд грн. Надалі підозрювані легалізували ці кошти, придбавши нерухомість та елітні автомобілі, серед яких – автомобіль марки Rolls-Royce вартістю 22 млн грн. Всього їм вдалося легалізувати понад 991 млн грн.
Крім того, фігуранти справи скористалися фактичним контролем над державним підприємством та укладали заздалегідь невигідні договори та заблокували основний вид діяльності підприємства – видобуток вугілля.
«Такими діями підозрювані довели підприємство до стійкої фінансової неспроможності з метою подальшого отримання юридичного контролю», – зазначили у відомстві.
Правоохоронці провели низку обшуків, виявили та вилучили речі та документи, що підтверджують незаконну діяльність чотирьох фігурантів.
Затриманим повідомили про підозру у створенні, керівництві злочинною організацією та участі в ній, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, легалізації майна, отриманого злочинним шляхом та доведення державного підприємства вугільної промисловості до стану стійкої фінансової неспроможності (ст.255, ст.212, ст.209, ст.219 ККУ).
Вирішується питання щодо обрання підозрюваним заходів.
Нагадаємо, про обшуки у Кропачова повідомлялося сьогодні вранці.
У 2018 році правоохоронці вже проводили у Кропачова обшуки в рамках кримінального провадження за фактом можливого розкрадання коштів державного підприємства «Селидіввугілля».
У рамках цієї справи співробітники НАБУ також проводили обшуки у приміщенні «Мирноградвугілля», а згодом і «Селідоввугілля».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»