Пакету військової допомоги від США на 61 млрд доларів Україні вистачить лише для оборонних операцій до кінця цього року.
Про це пише BBC.
Зазначається, що для наступальних деокупаційних операцій, які є складнішими і дорожчими, наданої США допомоги не вистачить.
За словами голови комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександра Мережко, завдяки цьому пакету Україна «матиме більше шансів вижити та утримати лінії фронту». Він також наголосив, що Україні потребна довгострокова та безперервна підтримка.
«Окрім нестачі озброєння, ситуація ускладнюється і через сумніви союзників України щодо того, яку саме зброю вони готові надавати ЗСУ», – додає BBC.
Як заявив виданню український генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, що військово-повітряні сили України вже мали б бути посилені винищувачами F-16. Він називає затримку «боягузтвом».
Своє розчарування обмеженістю західної підтримки висловив минулого тижня і президент України Володимир Зеленський. Він звинуватив партнерів у тому, що вони «бояться, що росія програє війну», і хочуть, щоб Україна «перемогла так, щоб росія не програла».
А говорячи про затягування допомоги Україні у Конгресі, Романенко зауважив, що США «організували для росіян шестимісячне вікно можливостей».
Також Мережко зазначив, що такі затримки підкреслюють розбіжності у зовнішній політиці Заходу.
«Мені здається, що дехто вже погодився на розділ України», – сказав він.
За його словами, Захід, схоже, намагається уникнути повної поразки України, не вступаючи при цьому в прямий конфлікт з росією.
«Коли ви переслідуєте обидві ці цілі, це позбавляє вас рішучості», – додав нардеп.
Нагадаємо, Володимир Зеленський зазначив, що західні союзники надто довго ухвалюють рішення про військову допомогу Україні, зокрема, про постачання систем ППО. Кожне рішення приймається з запізненням на рік.
Також нещодавно він заявив, що західні партнери України не можуть ухвалити тверде рішення і дозволити ЗСУ завдавати ударів у відповідь по території росії як мінімум з двох причин.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван визнав, що ЗСУ втратили частину територій на сході, зокрема Авдіївку, через затримку зі схваленням допомоги Україні.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»