Кислиця закликав Радбез припинити називати російську агресію «українською кризою»

Читать на русском
Росія убиває українців, тому неправильно називати війну українською кризою, заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
Постійний представник України при ООН Сергій КислицяФото: facebook.com/UKRinUN

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що називати війну росії проти України «українською кризою» – це неправильно та неправомірно.

Про це він заявив у пʼятницю, 7 червня, на засіданні Радбезу ООН, передає Укрінформ.

Кислиця зауважив, що деякі члени Ради безпеки ООН досі продовжують вживати саме таке формулювання щодо війни росії проти нашої держави.

«Росія вбиває українців, бо просто хоче стерти українську державність і українську націю з лиця землі. Чи правильно називати таке бажання «українською кризою»?» – звернувся він до членів Радбезу.

Дипломат також нагадав, що Україна, її народ, навколишнє середовище та інфраструктура найбільше страждають від цієї агресивної війни, що стала наслідком російської кризи.

«Водночас уже більше двох років ми продовжуємо чути в цій залі – «українська криза», «українська криза»... – замість того, щоб говорити про міжнародний збройний конфлікт», – наголосив Кислиця.

Також він зауважив, що у міжнародному гуманітарному праві розрізняють два види збройних конфліктів: міжнародні (між двома чи більше державами) та неміжнародні (між урядовими силами й неурядовими збройними групами або тільки між такими групами).

Постпред закликав колег припинити використовувати евфемізми, які приховують відповідальність країни-агресора, натомість почати вживати належне формулювання щодо міжнародного збройного конфлікту, який є наслідком російської агресії проти України.

Нагадаємо, раніше Кислиця заявив, що росія почувається безкарно, знищуючи українців.

А нещодавно постпред України розповів в ООН, скільки ракет, дронів та КАБ росія випустила цього року.

Як відомо, лідер КНР Сі Цзіньпін також неодноразово називав повномасштабне вторгнення рф «українською кризою».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: