Апеляція скасувала відмову в заочному арешті екснардепа Логвинського

Читать на русском
Апеляційна інстанція частково підтримала скаргу прокурора САП і призначила повторний розгляд клопотання про заочний арешт.
фото: Facebook

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення про відмову в заочному арешті колишнього народного депутата Георгія Логвинського і призначила повторний розгляд в суді першої інстанції. Логвинського підозрюють в організації заволодіння понад 54 млн грн державних коштів.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

«АП ВАКС 13 червня 2024 року розглянула апеляційні скарги сторін на ухвалу слідчого судді ВАКС від 11.01.2024 про заочне обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишньому народному депутату України VIII скликання, який перебуває поза межами країни. Особа підозрюється в організації заволодіння та легалізації понад 54 млн грн з держбюджету (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України). За результатами розгляду колегія суддів АП ВАКС відмовила у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та частково задовольнила апеляційну скаргу сторони обвинувачення, скасувавши ухвалу слідчого судді та призначивши новий розгляд у суді першої інстанції», – інформує суд.

В органі не називають прізвище підозрюваного, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Логвинського.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру екснардепу Георгію Логвинському у заволодінні 54 млн грн держбюджету. До цього органи запідозрили ще шість осіб у цій справі.

Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: