Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Про це свідчать дані у картці документа №8300 на сайті Ради.
Законопроєкт пропонує поступово підвищити розміри страхових сум (максимальних розмірів страхової виплати) до розмірів, встановлених у країнах ЄС, та розширити застосування європротоколу - оформлення заяви про страхове відшкодування у разі ДТП без участі поліції.
Наразі ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, становить 320 тисяч гривень на одного потерпілого, незалежно від кількості постраждалих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих, - 160 тисяч гривень на одного потерпілого, але не більше 800 тисяч гривень на одне страхове подія.
Протягом двох років після введення закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, до 1 млн гривень на одного потерпілого та 20 млн гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих - до 2 млн гривень на один страховий випадок незалежно від кількості постраждалих.
Також документ передбачає впровадження:
- швидкого здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію закону (зараз це роки, а пропонується до 90 днів);
- прямого врегулювання у всіх випадках ДТП, у яких шкода завдана лише транспортному засобу, що дозволить потерпілій особі звертатись за страховою виплатою до свого страховика, навіть якщо винуватець не застрахований;
- порядку розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі, необхідному для відновлення транспортного засобу, та поширення дії страхового покриття на пасажирів транспортного засобу, який спричинив ДТП.
Крім того, термін розгляду заяви про страхову виплату зменшиться з 90 до 60 днів від дня подання заяви про здійснення страхової виплати.
Нагадаємо, законопроект про реформу автострахування Рада ухвалила 21 травня.
Що зміниться для автомобілістів – на інфографіці «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»