ВАКС продовжив обов'язки бізнесмену зі справи Сольського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу підозрюваним.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 20 серпня строк дії обов'язків, покладених на аграрного підприємця Михайла Бугрименка. НАБУ і САП підозрюють його у співорганізації справи колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.

Таке рішення 20 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Бугрименка. Альтернативою йому визначили 30,28 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов під обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі Сумської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у цій справі; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний брааслет.

«Клопотання про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Бугрименка – ред.), задовольнити. Продовжити підозрюваному на два місяці - до 20.08.2024, строк дії обов'язків», – ідеться в рішенні.

Також суд до 20 серпня продовжив дію обов'язків, покладених на Ігоря Кошевого. У нього такий самий перелік обов'язків, тільки заборона на пересування стосується меж Києва та Київської області.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: