Апеляційна палата залишила без змін заставу фігуранту справи ДП «Нацкінематека»

Читать на русском
Апеляційна інстанція відмовила прокурору САП у скарзі на запобіжний захід, застосований до фігуранта справи.
фото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася змінити запобіжний захід директору ТОВ «Кілайн» Сергію Лепесі, якого відпустили під 908 400 грн застави. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи про заволодіння нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України».

Таке рішення 10 вересня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відмовився заарештувати Лепеху. Його відпустили під 908 400 грн застави з обов'язками. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав апеляційну скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу прокурора САП – залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 26.08.2024 – без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазар та ще шістьом особам. За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Національна кінематека України». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: