САП скерувала до суду справу бізнес-партнера Коломойського

Читать на русском
Антикорупційний прокурор затвердив і скерував до суду обвинувальний акт стосовно бізнес-партнера українського олігарха.
Михайло Кіперманфото: biz.censor.net

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно бізнесмена Михайла Кіпермана, колишнього директора департаменту адміністратора розрахунків Укренерго Дмитра Кондрашова, директора приватної компанії «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенка та голови правління банку Альянс Юлії Фролової.

Про це повідомляє прес-служба САП, не зазначаючи прізвищ обвинувачених.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Кіпермана, Кондрашова, Короткевича-Лещенка та Фролової.

«24 вересня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочину, колишнього директора департаменту ПрАТ «НЕК «Укренерго», голови правління комерційного банку та директора приватної компанії, причетних до реалізації злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів», – інформує прокуратура.

Раніше Національне антикорупційне бюро викликало повісткою на 24 вересняв Кіпермана, Кондрашова та Фролову для отримання обвинувального акту.

Як відомо, Вищий антикорупційний суд заочно взяв під вартупідозрюваного організатора справи «Укренерго» Михайла Кіпермана.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили бізнесмену Михайлу Кіперману та іншим про підозру у заволодінні понад 716 млн грн. За даними слідства, у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі» закупила в «Укренерго» електричну енергію на суму понад 716 млн грн. Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту «Укренерго» не зупинив продаж. При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.

Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, який також є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку. Гроші за поставлену електроенергію «Укренерго» так і не одержало. Коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову.

НАБУ і САП змогли заарештувати 721 млн грн, які перебували на рахунках залучених до злочинної схеми компаній. Крім того, у межах міжнародного співробітництва також заблоковано кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: