До України екстрадували фігуранта справи держпідприємства «Нацкінематека»

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку домоглися екстрадиції з Польщі одного з фігурантів кримінального провадження.
скріншот «Слово і діло»

Польща екстрадувала до України колишнього директора приватної компанії «Вест Прайт» Олександра Радька. НАБУ і САП підозрюють його у пособництві в спробі заволодіти нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України» вартістю майже 42 млн грн. Саме майно повернули державі.

Про це повідомляють прес-служби НАБУ і САП, не зазначаючи прізвища фігуранта.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Радька, якого оголосили в розшук у лютому 2023 року.

«САП та НАБУ у взаємодії з ОГП домоглися екстрадиції до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП «Національна кінематека України» вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність об'єкти нерухомості. Екстрадиція відбувалась у співпраці з компетентними органами Республіки Польща», – інформують органі.

Як стверджує САП, 24 вересня Вищий антикорупційний суд узяв під варту екскерівника ТОВ «Вест Прайт» з альтернативою 10 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазар та ще шістьом особам. За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Національна кінематека України». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: